Code: NUTVL850N4
Numatic TVL850 Ride-On Scrubber Dryer | With Nyloscrub Brush & 4x NX1K Batteries
Key Feature
Optional Extras
Code: NUTVL850N4
Key Feature
Optional Extras
ÂŁ15,297.00
Price (Excl. VAT)
Delivery time: 11-15 Working Days
Good reasons to purchase products from us
- Next day delivery available, in stock products only
- Find a lower price & we'll match it
- Large Project? Call for site visit & quote
We will be happy to help you
Mon to Thurs 8am - 5:30pm
Friday 8am - 4:30pm
Excluding Bank Holidays
Friday 8am - 4:30pm
Excluding Bank Holidays
ÂŁ15,297.00
Price (Excl. VAT)
Product description
- Features a generous 120L capacity, perfect for tackling larger surfaces
- Up to 4x longer lasting than similar lead batteries
- The scrubbers can spread out into 3 configurations, allowing you a cleaning width of 650mm, 750mm or 850mm